כמה משכנתא אפשר לקבל

תקציר

משבר הקורונה הפך את היוצרות הכלכליות. זוגות שחישבו את עתידם והחלו לבנות משפחה, לקחו משכנתא במסלול שתאם את עבדותם. המגפה שינתה לנו את סדרי העדיפויות ואת מקומות העבודה. בעקבות כל אלו וסיבות רבות אחרות, עולות אותן התהיות כמו "כמה משכנתא אוכל לקבל" או "האם זה הזמן לקנות נכס?" רק ברוח התקופה. בואו נעשה סדר

תנאים לקבלת משכנתא

השאלה כמה משכנתא אני יכול לקבל / כמה הון עצמי צריך בשביל משכנתא? עומדת לקבל תשובה מורכבת. כמו כל דבר בחיים, בכדי לקבל מסלול משכנתא צריך לעמוד בתנאי סף מאוד ברורים.

הבנק בודק את שיעור המימון המבוקש בעסקת הרכישה. משמע – מה חלקה של ההלוואה המבוקשת מהבנק מתוך מחיר הדירה.

  • תנאים לקבלת משכנתא לדירה ראשונה: הון עצמי לרכישת דירה של לפחות 25%.
  • תנאים ללקיחת משכנתא בשיפור דיור: מצב בו מצהירים על כוונה  למכירת דירה נוכחית לצורך רכישת דירה חדשה. אחד התנאים לקבלת משכנתא הוא הון עצמי של לפחות 30%.

השאלה הנשאלת ביותר היא כמה מחזירים על משכנתא של מיליון? ננסה לענות עליה – לדוגמא: מחיר הדירה 2.3  מיליון ₪  ומבקשים משכנתא מיליון שקל.

במקרה זה שיעור המימון הוא 45%. כלומר, הבנק נותן הלוואה של 45% ואת השאר, סכום של 1.3  מיליון ₪  צריך להביא הרוכש כהון עצמי לרכישת דירה.

איך מקבלים משכנתא ללא הון עצמי?

כמו רבים אנו נתקלים לא מעט בשאלה – איך מקבלים משכנתא ללא הון עצמי? אם ברצונכם לקבל משכנתא ללא נכסים כספיים רבים, יהיה עלייכם להציג לבנק לפחות 25% מערכה.

אז למעשה כמה משכנתא אפשר לקחת? כאשר מדובר בדירה ראשונה, הבנק יממן של עד כ- 75% מערך הדירה.

במידה ומדובר בשיפור מצב דיור קיים – שיפוץ הדירה, הרחבת הנכס וכדומה, הבנק יממן עד כ- 70% מערכה, אך זה מותנה בהתחייבות מכירה תוך 18 חודשים.

במצב של דירה להשקעה – כאשר בידכם דירה אחת, ואתם רוצים לקנות דירה נוספת להשקעה, הבנק יתייחס אליכם כמשקיעים ותוכלו לקבל עד כ- 50% מערך הדירה.

מה זה משכנתא הפוכה?

עבור משכנתא הפוכה או בשמה השני משכנתא פנסיונית התנאים אחרים לגמרי ממה שאתם מכירים. ראשית כל, היא מיועדת לגילאי 60 ומעלה. למעשה, מדובר בשעבוד הנכס לחברת ביטוח לטובת הלוואה.

בניגוד למשכנתא רגילה, הפוכה היא הלוואה לכל מטרה, המיועדת לבני 60 ומעלה שכבר יש בבעלותם נכס והיא ניתנת על חשבון שיעבוד דירה כבטוחה להלוואה. מדובר בכלי מימון עבור אנשים מבוגרים, שיכולים לשעבד את דירתם ולקבל כנגדה כסף לכל צורך: סילוק חובות, הוצאות רפואיות, עזרה לילדים או פשוט שמירה על רמת החיים לאחר הפרישה לגמלאות.

למעשה, החזר ההלוואה על משכנתא הפוכה מתבצע לאחר פטירת הלווה האחרון או במעמד מכירת הבית המדובר.

לפני סיום

משכנתא יכולה להיות נושא מאוד מבלבל. חשוב להתייעץ עם מביני עניין ומנוסים בתחום ולחשב מחשבון מחזור משכנתא, לכו תדעו אולי נמצא עבורכם מקום לחיסכון בתשלום החודשי.

פה תמיד בשבילכם אנבר – אמיר נוה סוכן ביטוח למשכנתאות, הלוואות וביטוח.

שתפו את המאמר
שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מאמרים אחרונים

תקציר
אמיר נוה
אמיר נוה

יועץ משכנתאות וסוכן ביטוח בעל ניסיון של למעלה מ-25 שנה בתחום

סוכן מורשה של כל חברות הביטוח בתחום משכנתא הפוכה
טיפול וליווי ללא עלות!
Open chat
לשאלות בווצאפ