מיחזור משכנתא – כמה מושגים שחשוב לדעת!

תקציר

נתחיל בלהסביר מהי משכנתא. משכנתא היא הלוואה מהבנק או גוף פיננסי אחר שניתנת לצורך קניית דירה. ההלוואה מוחזרת בריבית ולתקופה מוגדרת מראש.

ישנם מסלולים רבים למשכנתא וכל אחד יכול לעצב את המשכנתא שלו לפי צרכיו – כמה להחזיר כל חודש, למשך כמה זמן יהיה החזר, מה סכום ההלוואה ועוד, רוצים לדעת מה זה מיחזור משכנתא? כל המידע במאמר הבא.

אז מה זה מחשבון מיחזור משכנתא – ולמה צריך אותו?

אמנם זה נשמע עסק פשוט, אך משכנתא מצריכה תכנון מדויק ושיקול דעת. ישנם שיקולים רבים שצריך לשים לב אליהם – האם הלווה מרוויח מספיק בשביל להחזיר את תנאי המשכנתא?

כמה כסף הלווה יכול להחזיר כל חודש? האם משתלם להאריך את ההחזר כי זה מעלה את הריבית? ועוד. מחשבון מחזור משכנתא נוצר כדי לסייע בשכלול הפרטים ובעזרתו תוכלו להבין איזה מסלול מתאים לכם.

למשל, אם חשוב לכם להחזיר את המשכנתא כמה שיותר מהר, תוכלו לבדוק במחשבון איזה משך זמן מתאים לכם – שמצד אחד יהיה הכי קצר, ומצד שני תעמדו בסכום שעליכם להחזיר כל חודש.

איך מחשבון מיחזור משכנתא עובד?

בחרו מה אתם רוצים לבדוק – החזר חודשי, אחוז המימון מהנכס וכו'. לאחר מכן הזינו את הנתונים השונים – ריבית, סכום משכנתא, מחיר דירה ועוד. הזנת הנתונים תשקף לכם את מה שרציתם לבדוק ותראה לכם את ההשפעה של התנודות הקטנות, למשל אם תאריכו או תקצרו מעט את ההחזר.

מצבים בהם השימוש במחשבון מיחזור משכנתא יכול לעזור:

מתי כדאי למחזר משכנתא? מחזור משכנתא הוא למעשה מצב של שינוי המשכנתא, או שינוי חלקי או שינוי מוחלט. מטעם מיחזור משכנתא ניתן לשנות את הגוף הפיננסי ממנו המשכנתא ניתנת או לשנות את התנאים ולהישאר באותו הגוף הפיננסי.

מחזור מקורו במצבים שונים – או כשמשהו לא עמד בהחזר והיה עליו להוריד את הסכום המשולם על ידו בכל חודש, או במצב של ירידת הריביות בשוק וכיוצא בזה.

בשעה שאדם מחליט לעשות מחזור משכנתא הוא נדרש לעשות חישובים רבים כדי להגיע לסוג המשכנתא שהכי תשתלם לו ותתאים לו מתוך שלל סוגי משכנתאות. מחשבון מחזור משכנתא יכול לעזור מאוד בהצבת הנתונים, וביצוע שינויים מסוימים בהם על מנת להבין את התמורה שכל אחד יוצר.

משכנתא הפוכה

זהו מצב שונה מהרגיל. משכנתא זו ניתנת לאנשים מגיל שישים ומעלה המעוניינים לקבל הלוואה על ידי שעבוד הנכס שלהם | שיעבוד דירה כבטוחה להלוואהמשכנתא ללא הון עצמי. בתמורה לשעבוד הם מקבלים כסף איתו הם רשאים להחזיר חובות, לממן חתונה, לצאת לטיול, לעזור כלכלית לילדים ועוד.

גם במקרה זה יש צורך לשקול בכובד ראש את הנתונים ובכך להבין את התמונה המלאה וליצור משכנתא הפוכהמשכנתא פנסיונית משתלמת.

לסיכום

מחשבון משכנתא הוא כלי שימושי שיכול לעזור לכל אחד לעשות את הבחירה הנכונה בקשר למשכנתא שלו. רובנו קונים / נקנה בית במשך החיים, לשם השקעה או מגורים, וכולנו זקוקים לקחת משכנתא.

חישוב מחזור המשכנתא יכול להפוך את התהליך לברור, בטוח ומשתלם. אז למה אתם מחכים? השתמשו במחשבון מחזור משכנתא למיצוי מלוא הפוטנציאל שאתם יכולים לקבל.

זכרו להתייעץ מול סוכן ביטוח מוסמך בנושא לטיפול מעמיק ומיצוי הפוטנציאל – אצלנו בחברת אנבר בראשות אמיר נוה תוכלו לקבל טיפול מסור! פנו לייעוץ בנושא.

לצפייה בהקלות בהחזרי משכנתא בעקבות משבר נגיף הקורונה – כנסו למאמר הבא.

לצפייה במדריך לקבלת משכנתא ממשרד הבינוי והשיכון – כנסו למאמר הבא.

שתפו את המאמר
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מאמרים אחרונים

תקציר
אמיר נוה
אמיר נוה

יועץ משכנתאות וסוכן ביטוח בעל ניסיון של למעלה מ-25 שנה בתחום

לייעוץ ללא עלות >>
רגע לפני שאתם הולכים
המומחים שלנו כאן כדי לעזור לכם! השאירו פרטים ונחזור אליכם לייעוץ ללא עלות >>
Open chat
לשאלות בווצאפ