מה קורה למשכנתא כשמתגרשים?

תקציר

אף אחד לא יוצא לתהליך הכולל לקחת משכנתא כאשר הוא יודע שבסופו של דבר הוא ימצא את עצמו עם משכנתא כשבני הזוג מתגרשים. הליך של גירושים הוא הליך לא נעים בכלל. פירוק של כל מערכת יחסים היא חוויה כואבת שלא לומר טראומתית, כזו שדורשת הרבה פעמים כוחות נפשיים רבים כדי פשוט ללמוד לחיות בנפרד אחרי שנים רבות כל כך ביחד.

כשמפרקים בית הדבר לא קל מבחינה רגשית, מה גם שבהיבט הכלכלי בני הזוג כמובן עומדים בפני אתגר. משק בית ישראלי ממוצא הוא משק בית שמגלגל כספים בגובה של עסק קטן לכל דבר ועניין. מהכסף שהולך על אוכל ועד הכסף אותו שמתם בצד לחסכונות, את כל אלו יש לחלק ולארגן מחדש לאור המצב.

רבים שואלים מה קורה למשכנתא כשמתגרשים. הרי בסופו של דבר מדובר על חוזה שנחתם בעבר מול הבנק. כעת, כאשר תנאי החוזה כבר אינם רלוונטיים האם על בני הזוג להמשיך להחזיר את תשלומי המשכנתא כרגיל? התשובה לכך מורכבת ובה נדון כעת.

מה קורה כאשר בני הזוג מתגרשים ומעוניינים להמשיך להחזיק בנכס?

החוזה אותו חתמתם עם הבנק בתחילת הדרך, כאשר דנתם במשמעות של עלות משכנתא , ריבית קבועה לא צמודה מומלצת ועוד, תקף למעשה עד שאתם מחליטים אחרת. כלומר, אם אחד מבני הזוג מעוניין להחזיר את התשלומים,

ניתן לעשות זאת, אם שניכם מעוניינים להמשיך לשלם ביחד ולהחזיר את המשכנתא זו אפשרות גם כן. זוגות רבים מעוניינים בכך אגב כדי להשאיר נכס, משהו שיהיה לילדים.

במידה ואחד מבני הזוג מעוניין להמשיך להחזיר את תשלומי המשכנתא בעצמו על אף הטלטלה הכלכלית שזה עובר, הוא בהחלט יכול ללכת לתהליך של מחזור משכנתא, כלומר תהליך בו הוא יחליט לפרוס את התשלומים ואת ההחזר החודשי באופן אחר בהתאם למצב הכלכלי המשתנה שלו.

תופתעו לשמוע כי גם במקרה של גירושים אנו נתקלים בלא מעט אנשים אשר תוהים מה זה מיחזור משכנתא, במידה ואתם מתייעצים עם יועץ משכנתא מנוסה על תהליך של מחזור משכנתא או על האופן בו עליכם לחלק את הנטל הכלכלי מחדש, תגלו כי יכול מאוד להיות שאתם יכולים להימנע ממסירת הנכס ולהשתמש בתנאים הכלכליים החדשים במשק לטובתכם.

לעיתים אין ברירה אלא למכור את הנכס לאחר גירושין, גם בזה שווה להתייעץ עם יועץ משכנתאות

לעיתים, התשובה לשאלה 'מה קורה למשכנתא כשמתגרשים' חייבת להיות פירעון של המשכנתא. מדובר בהחלט על תהליך לא נעים, הבית שבו תליתם תקוות גדולות הופך למקום אותו אתם נאלצים למסור ולפרק בכך רשמית את מערכת היחסים שלכם.

לעיתים, פשוט אין ברירה. במידה ואתם לא רוצים להיות קשורים בחוזה שאתם לא יכולים לעמוד בו ולא רוצים לעמוד בו עם האדם שחשבתם בשנות העשרים שלכם כי זה ילווה אתכם לאורך כל חייכם, אתם ממש לא חייבים ולא צריכים לעשות זאת.

גם אם בחרתם לקחת משכנתא בגיל צעיר וחשבתם שהדבר יהיה לכל החיים, אתם יכולים לפנות לגורם שלישי שירכוש את הבית ואתם תוכלו לפרוע את המשכנתא. גם במקרה הזה, אנחנו ממליצים לכם לקחת יועץ משכנתא שיעזור לכם לעבור את התהליך עם כמה שפחות נזק כלכלי ועם כמה שיותר יתרונות שיפעלו לטובתכם ע"י בדיקת מחשבון מיחזור משכנתא.

מה קורה למשכנתא כשמתגרשים? לכו להתייעץ על כך

כאמור, הליך גירושים הוא הליך לא נעים. בין אם אתם מעוניינים לבצע מחזור משכנתא או ביצוע מחשבון משכנתא משולב ולחשוב על הכל מחדש ובין אם אתם מעוניינים ללכת למסלולים אחרים, יועץ משכנתא יעזור לכם להבין היטב את המשמעויות המשפטיות והכלכליות של כל אחת מהאפשרויות העומדות לפניכם כדי שתוכלו לבחור נכון.

שתפו את המאמר
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מאמרים אחרונים

תקציר
אמיר נוה
אמיר נוה

יועץ משכנתאות וסוכן ביטוח בעל ניסיון של למעלה מ-25 שנה בתחום

לייעוץ ללא עלות >>
רגע לפני שאתם הולכים
המומחים שלנו כאן כדי לעזור לכם! השאירו פרטים ונחזור אליכם לייעוץ ללא עלות >>
Open chat
לשאלות בווצאפ