משכנתא לכל מטרה – מה חשוב לדעת

מחשבון משכנתא הפוכה
בדוק את סכום ההלוואה שתקבל במשכנתא הפוכה
גובה הסכום החד-פעמי המקסימלי הינו: 0
מעוניינים במידע נוסף? השאירו פרטים ונחזור אליכם עם הצעה אטרקטיבית >>
תקציר

משכנתא רגילה ניתנת בשעה שאדם רוצה לקנות נכס למגורים או השקעה וההלוואה, כלומר הכסף משמש אותו למימון הנכס. אך הלוואת משכנתא לכל מטרה היא בדיוק המקרה ההפוך, נשמע מבלבל? אל דאגה, נעשה לכם סדר. משכנתא לכל מטרה או בשמה השני משכנתא הפוכה – הלוואה לכל מטרה ניתנת לאדם שיש לו נכס והוא רוצה לקבל תמורת שעבודו הלוואה. רוצים לשמוע עוד? כל זאת ועוד בכתבה הבאה.

משכנתא לכל מטרה – איך זה עובד בעצם?

על ידי משכון נכס נדלנ"י ניתן לקבל למעשה הלוואה כמשכנתא לכל מטרה – וכך למעשה לקבל משכנתא ללא הון עצמי. השימוש בכסף לא משנה לבנק לכן זהו שמה של המשכנתא.

ביכולתו של הלווה להחליט על השימוש של הנכס – החזר חובות, שיפוצים, חו"ל, עזרה כספית לילדים וכל דבר אחר. התנאי היחיד הוא שיהיה לכם נכס בבעלותכם המאפשר אישור לקבלת משכנתא לכל מטרה.

כמובן אנו נשאלים הרבה פעמים כמה משכנתא אפשר לקחת? הסכום של המשכנתא נקבע לפי שווי הנכס כמובן.

משכנתא הפוכה – מה זה?

בדומה למשכנתא לכל מטרה, גם משכנתא הפוכה או בשמה השני משכנתא פנסיונית מציעה הלוואה תמורת שעבוד הנכס – שיעבוד דירה כבטוחה להלוואה, אלא שהיא נועדה לאנשים בגיל השלישי, כלומר מגיל 60 ומעלה.

חוץ מהפרט הזה, ההליך במשכנתא הפוכה  דומה ויש לו מטרות זהות, אך הרבה יותר קל.

תקרת ההלוואה עבור משכנתא לכל מטרה

כמה הון עצמי צריך בשביל משכנתא? בדרך כלל הבנק או כל גוף אחר מאפשר לקבל משכנתא עד  חצי משווי הנכס, בגופים חוץ בנקאים ניתן להגיע לאחוזי מימון גבוהים יותר כמו "לדוגמא" משכנתא הפוכה כלל, משכנתא הפוכה בנק טפחות, משכנתא הפוכה איילון ועוד.

חשוב לציין שהריבית של משכנתא לכל מטרה היא יותר יקרה כי הכסף מועבר ישר אליכם. פער הריבית יכול להתבטא  בין אחוז אחד לשניים לשנה, זה סכום לא מבוטל.

משכנתא חוץ בנקאית

סוג נוסף של משכנתא שדומה במטרתו למשכנתא זו, כלומר שהמטרה היא לא בהכרח מימון דירה אלא כל מטרה פיננסית אחרת. משכנתא זו ניתנת מגופים פיננסים – חברות ביטוח, קרנות וגופים מוסדיים ופרטיים.

האם אפשר לעבור בנק לצורך משכנתא ללא מטרה?

חוקית זה אפשרי אבל בפועל זה לא קורה. אם המשכנתא הראשונה שלכם ניתנה לכם מבנק מסוים אתם לרוב תיקחו גם את המשכנתא השנייה ממנו. הסיבה לכך היא הבנק השני אליו תפנו, מה הכוונה?

הבנק  השני לא ירצה להיכנס לעסקה בו הוא מקבל משכון בדרגה שנייה כי זה פחות משתלם לו. במצב שבו החלטתם לעבור בנק תצטרכו לסלק את המשכנתא הקיימת ולהעביר אותה לבנק שבו אתם רוצים לקבל את התוספת, חשוב לבדוק לפני מחשבון מחזור משכנתא להשגת מלוא הפוטנציאל בנושא.

במידה והנכם שואלים את עצמכם – מה זה מיחזור משכנתא? מוזמנים לקרוא את המדריך המלא במאמר הנ"ל.

לסיום – טיפ!

ישנן מגוון סוגי משכנתאות למטרות אחרות מרכישת נכס. משכנתא לכל מטרה היא אחת מהן והיא בטוחה יותר ממשכנתא חוץ בנקאית. רוצים לדעת יותר? היכנסו לאתר של חברת אנבר – משכנתאות הלוואות ביטוח בראשות סוכן הביטוח אמיר נוה.

שתפו את המאמר
ייעוץ וטיפול במשכנתא הפוכה ללא עלות!
מסלול ייחודי של קצבה חודשית במשכנתא הפוכה: מהיום לא חייבים למשוך סכומים גבוהים בתחילת התקופה וניתן לקבל "משכורת חודשית"
לפרטים נוספים >>
רגע לפני שאתם הולכים
המומחים שלנו כאן כדי לעזור לכם! השאירו פרטים ונחזור אליכם לייעוץ ללא עלות >>
לשאלות בווצאפ